۱۰۳۳۱
بیمه دانا سوگواره عکس با اربعینیان برگزار می کند
۴:۱۰ ب.ظ ، ۲۵ آبان ۱۳۹۵
۱۰۳۳۲
بسته شدن مرز بر زائران ایرانی به سبب تهدید داعش
۹:۳۱ ق.ظ ، ۲۶ آبان ۱۳۹۵

بازديد مديران بانك ايران زمين از مزرعه پرورش شتر مرغ در راستاي حمايت از كارآفريني

کد خبر :۱۰۳۲۰

بازديد مديران بانك ايران زمين از مزرعه پرورش شتر مرغ در راستاي حمايت از كارآفريني

بازديد مديران بانك ايران زمين از مزرعه پرورش شتر مرغ در راستاي حمايت از كارآفريني
مديريت شعب استان هاي اصفهان، قم، مركزي و جهارمحال و بختياري به همراه تعدادي از مديران ارشد اين مديريت از مزرعه پرورش شتر مرغ اين استان بازديد به عمل آورده و با مدير اين مجموعه در خصوص حمايت بانك ايران زمين از صنايع و كارآفريني بحث و تبادل نظر كردند.
به نقل از روابط عمومي ایران زمین، در اين بازديد كه از مزرعه پرورش شتر مرغ صورت گرفت جبل عاملي صاحب مزرعه با ابراز خرسندي از حضور مديران ارشد بانك ايران زمين در اين مجموعه بيان داشت: اين مجموعه درزميني به مساحت ۲ هكتار بنا نهاده شده و در زمينه پرورش ۸۰ راس مولد، ۱۰۰ راس گوشتي و ۲۰۰راس جوجه و فروش روغن و تخم شتر مرغ با توجه به سفارش و نياز بازار هدف در حال فعاليت است.
وي در ادامه افزود: شترمرغ ها پرندگاني با قابليت سازگاري بسيار بالا هستند به صورتي كه توانايي زندگي در دامنه دمايي مثبت ۵۰ تا منفي ۲۰ درجه سانتي گراد را به راحتي دارا بوده و پرورش توليد داده مي شوند. كه بهترين مناطق جهت پرورش اين پرنده مناطق كويري و اقليم خشك است.
اين فعال اقتصادي در ادامه اظهار كرد: بعد از گذشت ۹ ماه هر راس شتر مرغ بيش از ۲۸ تا ۳۲ كيلوگرم گوشت خالص دارد و با توجه به شناخت كافي سال هاي اخير از فوايد گوشت اين پرنده استقبال خوبي توسط مردم صورت مي گيرد و گوشت اين پرنده به عنوان يك جانشين رضايت بخش براي گوشت قرمز شده و خريداران زيادي را به خود جذب كرده است.
در ادامه اين بازديد، سبزواري مديريت شعب استان هاي اصفهان، قم، مركزي و چهارمحال و بختياري بانك ايران زمين با ابراز خرسندي از فعاليت هاي صورت گرفته از سوي جوانان مستعد، متعهد و كار آفرين بيان داشت: شتر مرغ نسبت به ساير دام ها داراي مزاياي زيادي است كه از جمله آنها مقاومت اين حيوان نسبت به بيماري ها، شرايط نا مساعد جوي، محيطي و فقر غذايي است، و كم بودن چربي گوشت شتر مرغ و غني بودن از ويتامين هاي لازم مو جب استقبال مردم شده است.

وي در ادامه افزود: شتر مرغ از نظر تغذيه اي نيز حيوان بسيار كم هزينه اي است و گوشت آن از كيفيت خوبي برخوردار است و از لحاظ اقتصادي توجيه مناسبي دارد و صنايع تبديلي شتر مرغ بازار هدف مناسبي براي عرضه و رشد دارند.

سبزواري در ادامه بيان داشت: بانك ايران زمين در راستاي حمايت از كارآفريني قدم بر داشته و با اشاره به اينكه سال۹۵ مزين به سال “اقتصاد مقاومتي” است برنامه ريزي وپشت كار را ازعوامل اصلي موفقيت و باعث پويايي بيشتر مجموعه دانست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا