۱۰۲۸۰
طلا ارزان تر می شود
۳:۲۵ ب.ظ ، ۲۲ آبان ۱۳۹۵
۱۰۲۸۲
نتیجه مجمع پست بانک
۳:۵۱ ب.ظ ، ۲۲ آبان ۱۳۹۵

سقوط ۳۱٫۵ دلاری طلا در آخرین روز کاری بازارهای جهانی

۱۰۲۸۱
کد خبر :۱۰۲۸۱

سقوط 31.5 دلاری طلا در آخرین روز کاری بازارهای جهانی

به گزارش دولت بهار به نقل از رویترز، قیمت طلا روز جمعه، آخرین روز کاری بازارهای جهانی در هفته گذشته با سقوط ۳۱٫۵۶ دلاری به ۱۲۲۷٫۶۴ دلار در هر اونس رسید.
قیمت طلا به دنبال فروش‌های یکجا و ارزان (پس از افزایش‌های شدید قیمت بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور) به شدت ضربه دید و حدود ۳ درصد کاهش ارزش را ثبت کرد. از دیگر عوامل این کاهش، افزایش ارزش اوراق قرضه به دنبال گمانه‌زنی افزایش هزینه‌های زیرساختی آمریکا عنوان شده است که این اقدام می‌تواند تورم را کاهش دهد.
قیمت طلا روز گذشته تا ۱۲۱۹٫۴۰ نیز کاهش یافته بود که کمترین رقم از ۳ ژوئن به شمار می‌رود.
فروش‌‌های یکجا، این فلز گران‌بها را در مسیری قرار داد که ضعیف‌ترین عملکرد هفتگی از ژوئن ۲۰۱۳ تاکنون را نشان می‌دهد. طلا روز چهارشنبه پس از مشخص شدن نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور ۵ درصد افزایش یافت.
به گفته یک تاجر اروپایی، «فروش‌های یکجای گسترده‌ای وجود دارد. مس و نیکل نیز ضربه دیدند و این وضعیت میان تمایم فلزهای گران‌بها منتشر شده است.»
از طرفی، دلار نیز بهترین هفته در یک سال گذشته را ثبت کرد.
بازار همچنین احساس می‌کند که بانک مرکزی آمریکا سریع‌تر به افزایش نرخ بهره بانکی بپردازد.
بیل اُنیل، تحلیلگر بازار معتقد است: «تفسیر اشتباهی از آنچه اتفاق خواهد افتاد در صورتی که ترامپ رئیس‌جمهور شود، وجود دارد. (سخنرانی وی)کاملا کسانی را که تلاش می‌کردند تا این دیدگاه را تقویت کنند که آشفتگی در آستانه وقوع است، خلع سلاح کرد.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا