۱۰۲۴۳
افت یورو و پوند و تقویت دلار بانکی
۹:۱۰ ق.ظ ، ۱۸ آبان ۱۳۹۵
۱۰۲۴۵
قیمت طلا در آستانه انتخابات آمریکا اندکی افزایش یافت
۹:۳۰ ق.ظ ، ۱۸ آبان ۱۳۹۵

ارز در دامنه نرخ بازار آزاد یکسان سازی می شود

۱۰۲۴۴
کد خبر :۱۰۲۴۴

ارز در دامنه نرخ بازار آزاد یکسان سازی می شود

اخبار بانک: رییس شورای کانون صرافان ایران گفت: به نظر می رسد در برنامه یکسان سازی قیمت ارزهای عمده به بازار آزاد نزدیک و در دامنه نرخ بازار آزاد همسان شود.به گزارش پایگاه خبری اخبار بانک به نقل از ایرنا، «سعید مجتهدی» درباره تصمیم دولت برای یکسان سازی نرخ ارز افزود: هر اقدامی موافق و مخالفانی دارد اما در مجموع یکسان سازی نرخ ارز اجتناب ناپذیر است.
وی برنامه دولت برای یکسان سازی نرخ ارز را اقدامی «مبارک» توصیف کرد و ادامه داد: با توجه به سیاست کشور برای جذب سرمایه گذاری خارجی، اگر ارز تک نرخی نشود، سرمایه گذاران یا صادرکنندگان کالا و خدمات دچار سردرگمی محاسبات می شوند و نمی دانند چه قیمتی را مبنا قرار دهند.
مجتهدی تاکید کرد: ارز باید ثبات قیمتی داشته باشد تا صادرکنندگان و سرمایه گذاران دورنمای روشنی از فعالیت اقتصادی خود داشته باشند.
وی یکسان سازی نرخ ارز را اقدامی برای شفاف سازی اقتصاد ایران برشمرد و گفت: کسانی که از آب گل آلود و فضای غیرشفاف سود می برند، با شفافیت اقتصادی مخالفند.
تیم اقتصادی دولت برنامه یکسان سازی نرخ ارز را در دستور کار خود قرار داده و آنگونه که سخنگوی دولت اعلام کرده است، بانک مرکزی اجرای یکسان سازی نرخ ارز را در دست اقدام دارد و احتمال دارد تا پایان سال آن را اجرا کند.
این روزها نرخ هر دلار آمریکا که از ارزهای اثرگذار در معاملات اقتصادی به شمار می رود، در بانک مرکزی نزدیک به ۳۱ هزار و ۷۰۰ ریال است؛ در حالی که در بازار آزاد در کانال ۳۶ هزار ریالی داد و ستد می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا