۹۷۷۲
پروژه مسکونی سپهر زنجان امسال به مرحله اجرا می‌رسد
۹:۳۷ ق.ظ ، ۶ مرداد ۱۳۹۵
۹۸۶۵
توقف ارایه خدمات به پذیرندگان اینترنتی فاقد نماد اعتماد الکترونیکی
۳:۳۸ ب.ظ ، ۱۴ شهریور ۱۳۹۵

سنوات اخیر بخشی از منابع مالی شرکت لیزینگ پارسیان

۹۸۶۴
کد خبر :۹۸۶۴

سنوات اخیر بخشی از منابع مالی شرکت لیزینگ پارسیان

طبق آخرین بررسی های صورت گرفته بر روی صورت های مالی منتشر شده از لیزینگ پارسیان وابسته به بانک پارسیان برای دوره منتهی به سی و یکم تیر ماه سال ۹۵ ،بخشی از منابع مالی لیزینگ بانک پارسیان بلوکه شده و قابلیت استفاده ندارد.
براساس اعلام نظر موسسه حسابرسی آزمون پرداز ایران مشهود، در سنوات اخیر بخشی از منابع مالی شرکت لیزینگ پارسیان تحت عناوین مطالبات از مشتریان و شرکت تایمن اندیشه پارس(از شرکت های گروه) و نیز سرمایه گذاری در سهام شرکت های گروه بلوکه و عملا قابلیت استفاده در چرخه عملیات شرکت را نداشته و علیرغم اقدامات مدیریتی و حقوقی انجام شده در سررسید به حیطه وصول در نیامده و یا از بازدهی مناسبی برخوردار نبوده است.
طبق صورت های مالی این شرکت، مطالبات مزبور تحت پوشش بیمه اعتباری قرار نگرفته و صرفا به اخذ تضامین مختلف اکتفا شده است.
حسابرس در توضیح خود آورده است،در چنین شرایطی هر چند ذخیره مطالبات مشکوک الوصول بر مبنای دستور العمل نحوه محاسبه ذخیره مطالبات موسسات اعتباری صادره توسط بانک مرکزی و با اعمال برخی تعدیلات مد نطر مدیریت در صورت های مالی منعکس شده، معهذا بررسی و به روز آوری ارزش وثائق مزبور بعنوان پوشش مطالبات(طبق مقررات) و نیز تسریع در تجمیع اطلاعات لیزینگ در یک نرم افزار واحد،اخذ تائیدیه صحت عملکرد نرم افزار از کارشناسان مستقل و اقدام جهت بهبود سیستم کنترل های داخلی مرتبط،مورد تاکید است.
همنچین براساس این صورت های مالی، سود انباشته در پایان دوره مالی منتهی به سی و یکم تیر ماه امسال ۱۶۵٫۶۸۰ میلیون ریال بوده که همین سود در مدت مشابه سال گذشته ۲۰۶٫۱۸۴ میلیون ریال بود.
جمع دارایی های غیر جاری این شرکت در مدت منتهی به سی و یکم تیر ماه سال جاری ۲٫۲۰۵٫۸۳۹ میلیون ریال بوده که این رقم برای مدت مشابه سال گذشته ۲٫۳۲۲٫۱۸۷ میلیون ریال بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا